ELTE TTK Intézményi Tudományos Diákköri Versenyek
Fizika Szakterületi Verseny
  



időpont: 2010. április 17. szombat, délelőtt 10-14 óráig

helyszín: ELTE TTK, Északi Tömb, Konferencia terem

díjazás: 1-10 helyzett oklevél és tárgyjutalomban részesül, minden induló az alábbi szabályok alapján az általa hallgatott órán kedvezményeket szerezhet.

Eredményhirdetés: 2010. április 29-én csütörtökön az Ortvay Kollokvium előtt.

A verseny rendezői és támogatói: ELTE Fizikai Intézet,   ELTE Fizikus Diákkör,   Az ELTE házhoz megy! TÁMOP Pályázat ,   Informatikai ITDV

Eredmények

A résztvevők: Legfeljebb 4. félévét megkezdett fizika BSc-s hallgatók számára: azok számára, akik felvették az alábbi tárgyak egyikét: ff1n1s03, ff1n1s03e, ff1n1s04, ff1n1eb3, ff1n1ea2.

A verseny témája az 1. és 2. éves fizika BSc. néhány kötelező előadásának és gyakorlatának anyagához kapcsolódó témakör. A verseny során a megadott idő alatt egy összesen 8 feladatból álló feladatsor feladatait kell megoldani. A feladatokat az 1. és 2. évfolyamos fizika BSc tanórák oktatói tűzik ki. Az egyes feladatok kitűzői kedvezményeket adnak az általuk kitűzött feladatok megoldásai alapján azok számára akik az ő tanegységüket ebben a félévben felvették. A kedvezmények listáját alább részletezzük. A versenyben a legjobb teljesítményt elért megoldók ezen kívüli díjazásban is részesülnek.

Témakörök, a feladatok kitűzői és a felkészítő előadások időpontja:
Kísérleti fizika - elektromágnesség (ff1n1s03, ff1n1s03e) - Groma István, Tichy Géza,
Termodinamika (ff1n1s04) - Cserti József, Kojnok József (április 10. szombat, 10 órakor)
Elektrodinamika (ff1n1eb3) Raffai Péter (április 9. péntek 14 órakor)
Kvantummechanika (ff1n1ea2) Fejős Gergely (április 7-én és 14-én 16 órakor, cím: "Spinek kvantummechnaikája")

Kedvezmények:
A feladatok kitűzői az általuk oktatott tanegység során a következő kedvezményeket nyújtják:

Kísérleti fizika - elektromágnesség (ff1n1s03, ff1n1s03e): Azok akik a két feladat 75%-át teljesítik a szóbelin vizsgán a következő kedvezményt kapják: a vizsga tételének húzásakor kettőt húzhatnak, és ebből választhatják a számukra kedvezőbbet.

Termodinamika (ff1n1s04): A két feladat 75%-os megoldása jeles gyakorlati jegyet jelent.

Elektrodinamika (ff1n1eb3): A két feladatra két érdemjegyet lehet kapni, a versenyszerű pontozás mellett. A gyakorlat során szerzett elégséges vagy jobb zárthelyi érdemjegye lecserelhető a versenyen szerzett érdemjegyre.

Kvantummechanika (ff1n1ea2): A két feladat teljes megoldása +2 jegy a gyakorlaton, két lényegileg jó megoldás +1 jegy.

A versenyzés feltételei:

A verseny során segédeszközként egyedül Bronstein képletgyűjtemény és számológép használható. Órai jegyzet, könyvek nem használhatók. Mobiltelefonba feltöltött anyagok nem használhatók. Nem megengedett segédeszköz használata esetén a verseny kedvezményei és díjazása nem vehetők igénybe.

A verseny két részletben zajlik le, közte 15 perces szünettel. Aki a verseny két része alatt a teremből eltávozik, annak a megoldott feladatait véglegesen be kell adni.